Właśnie wtedy dziewczyna zaszła w ciążę. Nie planowali mieć dziecka tak wcześnie, ale tak się stało. Wszystko byłoby niczym, ale Olga odmówiła karmienia i opieki nad dzieckiem po porodzie.

Wkrótce zostawiła dziecko Mariuszowi i poszła do swoich rodziców. Młody ojciec był pewien, że to dzieło teściowej, ale nie zamierzał poruszać z nią tego tematu.

Od wspólnych znajomych dowiedział się, że Olga wyjechała za granicę i tam wyszła za mąż. Nigdy więcej nie pojawiła się w ich życiu.

Mariusz sam zajął się synem, bez względu na to, jak było mu ciężko. Nie miał czasu na rozpaczanie, więc wziął się w garść i obiecał sobie, że zrobi wszystko dla szczęścia swojego dziecka.

Ponieważ Mariusz nie miał rodziców, pomagała mu tylko emerytowana sąsiadka. Na początku mały chłopiec zastanawiał się, dlaczego wszyscy mają mamę, a on nie.

Potem przyzwyczaił się do tego. Mariusz nie chciał się żenić, bo po Oldze nie ufał kobietom. Mieszkał z synem.

Teraz jego syn ma 25 lat. Ukończył studia i zajmuje prestiżowe stanowisko w znanej firmie. On i jego ojciec żyją dobrze i niczego im nie brakuje.

Pewnego dnia jedli kolację i zadzwonił dzwonek do drzwi. Kiedy młody Igor otworzył drzwi, zobaczył starszą dziwną kobietę.

- Witaj, wnuczku. Tęskniłeś za babcią? - powiedziała matka Olgi.

Igor nigdy nie widział swojej babci, a także innych krewnych, więc powiedział nieznajomej, że pomyliła adres.

- Ojciec cię tego nauczył? Udajesz, że nie wiesz, kim jestem? Stałeś się bogaty, dorosłeś, czas zająć się starą i biedną babcią. To twój obowiązek! - zaczęła krzyczeć.

Igor był kompletnie oszołomiony. Dlaczego zobaczył swoją babcię po raz pierwszy od 25 lat? Gdzie była wcześniej?

Zdecydowanie poprosił kobietę, aby wyszła i zamknął drzwi. Mariusz wyjaśnił wszystko swojemu synowi, a on przekonał się o słuszności swojej decyzji.