Rzecz w tym, że nic nie trzyma mnie w domu. Rozwiedliśmy się z mężem, gdy byłam młoda, a moje dzieci są już dorosłe.

Nie dbają o mnie, ponieważ mają własne rodziny i zmartwienia. Moje córki mieszkają za granicą, a syn obok.

Zaproponowałam mu nawet, żeby ze mną zamieszkał, ale synowa nie chciała. Teraz mieszkają u mojej swatki, bo młodych ludzi nie stać na wynajem.

Nie odwiedzam dzieci zbyt często, a ponieważ mam wystarczająco wolnego czasu, ciągle odwiedzam nowe kraje i miasta. Kiedy gdzieś wyjeżdżam, zostawiam klucze synowej.

W zasadzie nie ma czego pilnować, ale kwiaty trzeba podlewać. Żona mojego syna nie miała nic przeciwko temu i spokojnie przyjęła moją prośbę.

Wszystko było ciche i spokojne, dopóki nie zauważyłam mojej miski na sałatkę u synowej. Zaprosiła mnie na obiad i w tym naczyniu podała kapustę.

Dobrze ją znałam, bo była z mojego zestawu ślubnego. Milczałam, bo zakładałam, że ma taką samą zastawę. Następnego dnia zauważyłam jednak, że mają też filiżanki, które zgubiłam.

Kiedy wróciłam do domu i otworzyłam szafkę, zauważyłam, że brakuje większości naczyń. Brakowało tej samej salaterki, talerzyków deserowych, kubków i łyżeczek.

Chciałam zadzwonić do synowej, aby dowiedzieć się, co się stało. Ale najpierw zadzwoniłam do córki.

Naprawdę nie zniosłabym świadomości, że moja synowa wspinała się po szafkach w cudzym mieszkaniu i szperała podczas mojej nieobecności.

Córka odradzała mi dzwonienie do synowej, żeby nie psuć relacji. Powiedziała, tylko żebym nie dawała jej więcej kluczy i poprosiła sąsiadkę o podlanie kwiatów.

Nie mogę jednak zaakceptować tej kradzieży. Jak można zabrać coś, nie pytając o pozwolenie?