Mój mąż dołączył do tego grona. Zaproponował mi, żebym urodziła dziecko dla innych ludzi... Mam trochę ponad 30 lat i dwójkę dzieci.

Wszystko jest jak u normalnych ludzi, praca, dom, mąż, dzieci, kredyty, rachunki. Całe moje życie żyliśmy ze średniego dochodu, a z powodu ostatnich wydarzeń żyjemy z dnia na dzień.

Mój mąż jest na bezpłatnym urlopie, nie ma pieniędzy i nie ma skąd ich wziąć, musimy spłacać kredyty, a dzieci też chcą jeść.

Poszliśmy ostatnio z mężem na spacer, zobaczył ogłoszenie, że przyjmują materiał biologiczny i kwota nie była mała.

Zapalił się, powiedział, że może codziennie oddawać i iść po pieniądze jako pensję. Uśmiechnęłam się i powiedziałam, że można rodzić i rodzić dzieci innym ludziom, za to dają miliony.

Powiedziałam to i zapomniałam, ale mój mąż nie zapomniał. Okazuje się, że kiedy ja chodziłam do pracy i zarabiałam pieniądze, on googlował wszystko, czytał i pewnego dnia zawołał mnie na poważną rozmowę.

Spięłam się, ale poszłam za nim. Po wejściu do pokoju od progu wykrztusił, że pasuję do niego.

Byłam zaskoczona, zapytałam go, o co chodzi. Zdecydował, że powinnam zostać surogatką. Wiek do 35 lat, żadnych złych nawyków, mam dzieci, wszystko pasuje.

Potem zaczął mi opowiadać, jak on i ja będziemy mieli dobre życie. Powiedział, że przez całą ciążę będą się mną opiekować, karmić mnie i poić, a nawet dawać pieniądze, a na koniec, kiedy dziecko się urodzi, dostanę całą masę pieniędzy.

Spłacimy wszystkie pożyczki naraz i jeszcze mnóstwo nam zostanie. Według niego muszę tylko urodzić dziecko.

Po prostu! Po prostu mieć dziecko. Zapomniał mnie zapytać, jakie to trudne. Bo kiedy byłam w ciąży z naszymi dziećmi, nie widział, jak cierpiałam z powodu nudności, jak pokonał mnie obrzęk.

Nie można spać w nocy, a rano trudno się obudzić. Tak, to kusząca oferta, ale to nie dla mnie. Mój mąż zaczął się złościć, mówiąc, że nie mogę go nawet wysłuchać do końca, ponieważ nie muszę nic robić, po prostu będę w ciąży.

Ale ja stałam na swoim stanowisku i powiedziałam mu, żeby pozbył się tego urojonego pomysłu. Jeszcze bardziej się zdenerwował, mówiąc, żebym pomyślała o naszych dzieciach, które trzeba wychować.

I żebym zrobiła coś miłego dla tych ludzi. Dają mi pieniądze, a ja daję im dziecko. Łatwo powiedzieć, dziecko. Jak ja, która noszę dziecko pod sercem, mogę je oddać obcym ludziom?

Tak bardzo bolało mnie to, że mój mąż chciał, żebym była inkubatorem. Jednocześnie ani razu nie powiedział mi, że się mną zaopiekuje, tylko mówił o innych ludziach.

Interesowały go tylko pieniądze. Wymyślił to macierzyństwo zastępcze, wyliczył, ile może za to dostać, a nawet już wiedział, jak będziemy zarządzać tymi pieniędzmi.

Co z moim zdrowiem, które będzie pogorszone z powodu ciąży, nie myślał o tym, jego mózg pracował tylko w kierunku zabłąkanych pieniędzy.

Kategorycznie odmówiłam, a on obraził się na mnie, nie rozmawialiśmy przez dwa tygodnie. Pogodziliśmy się. Ale minął miesiąc i mąż znów zaczął po cichu naprowadzać mnie na ten temat.

Zapytałam go, dlaczego nie poszedł zdawać materiału biologicznego, a on powiedział, że to nie jest warte tych pieniędzy. Więc żyjemy tak, kilka dni dąsania się na siebie, potem pogodzenie się, a potem ta sama śpiewka.