Rodzina Natalii nie jest wyjątkiem. Cała sprawa polega na tym, że jej matka Zuzanna obraziła się na nią, ponieważ ta wraz z mężem odmówili wpuszczenia jej brata i jego młodej rodziny do swojego mieszkania w ramach "wdzięczności".

Chodziło o to, że Natalia i Igor wynajmowali mieszkanie, aby z dochodów spłacać kredyt hipoteczny. Zuzanna nalegała na pomoc krewnym i zapewnienie im bezpłatnego zakwaterowania.

Ojciec Natalii odszedł, gdy dziewczynka miała dwanaście lat. W tym czasie jej młodszy brat Bartek właśnie poszedł do pierwszej klasy.

Dziewczyna bardzo kochała swojego ojca, więc jego strata była trudna. Zuzanna z jakiegoś powodu w tym momencie zdecydowała, że najtrudniej będzie jej bratu.

Nawet wtedy kobieta otaczała chłopca absolutną uwagą i kolosalną troską. Natalia zdała sobie sprawę, że jej matka przesadza, a jej wysiłki tylko zepsują jej syna.

Bartek nigdy nie brał udziału w sprzątaniu domu, ponieważ był uważany za najmłodszego. Natalia była starsza, więc na jej wątłe barki spadały wszystkie poważne obowiązki domowe. Wymagano od niej, podczas gdy brat był tylko rozpieszczany.

Po ukończeniu szkoły Natalia chciała iść na studia. Matka była temu przeciwna. Krytykowała córkę i nazywała ją egoistką.

Wtedy Natalia znalazła wyjście. Musiała znaleźć pracę na pół etatu, aby pomóc matce finansowo i jednocześnie studiować. Było ciężko, ale nie było innego wyjścia.

Wtedy Natalia poznała Igora. Facet był trzy lata starszy i już z powodzeniem pracował. Po roku romantycznych relacji młody mężczyzna oświadczył się Natalii. Chętnie się zgodziła. Pobrali się i zaczęli mieszkać pod jednym dachem.

Głównie mąż utrzymywał młodą rodzinę. Para wynajęła dwupokojowe mieszkanie. Młodzi ludzie nie chcieli mieszkać z krewnymi pod jednym dachem. Postanowili zaoszczędzić na przyszłe mieszkanie. Natalia znalazła dobrą pracę.

Żyli z pensji jej męża. Zarobki dziewczyny trafiały do skrytki na rodzinne gniazdo. Rok później odszedł ojciec Igora. Teściowa ciężko przeżywała stratę ukochanej osoby.

Kobieta miała siostrę w Grecji. Zaprosiła ją do siebie na jakiś czas. Kobieta zgodziła się. Potrzebowała odpoczynku i zmiany sytuacji. Matka Igora miała przestronne, duże mieszkanie w samym centrum miasta.

Zaproponowała młodym, by się tam przenieśli. Warunki były luksusowe, ale para zaproponowała kobiecie inną opcję.

Postanowili wynająć mieszkanie teściowej, a pieniądze przesyłać jej. W końcu po odejściu męża miała tylko skromną emeryturę.

Natalia i Igor obiecali zaopiekować się lokatorami. Na tym się skończyło. Mieszkanie udało się wynająć. Teściowa regularnie otrzymywała sporą sumę pieniędzy i cieszyła się, że wszystko idzie dobrze.

Minęło kilka lat, kobieta nie planowała powrotu do ojczyzny. Za granicą czuła się doskonale. Do tego czasu Natalia dowiedziała się, że jest w ciąży.

Jej teściowa bardzo się ucieszyła i zaproponowała, że przygotuje dokumenty dla Igora, aby młoda para mogła mieć duże czteropokojowe mieszkanie, ponieważ spodziewali się dziecka.

Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Igor stał się prawnym właścicielem mieszkania. Lokatorzy nie zostali eksmitowani.

Zdecydowali, że pieniądze z czynszu pokryją ich dług hipoteczny. W międzyczasie brat Natalii zdołał zdobyć młodą żonę. Dziewczyna miała zaledwie osiemnaście lat.

Miała już godną pozazdroszczenia ciążę. Mieszkali w mieszkaniu Zuzanny. Było ciasno i w ciągłych kłótniach. Matka w ogóle nie lubiła synowej. Ciągle się sprzeczały i zaczepiały się nawzajem.

Kiedy Zuzanna dowiedziała się, że jej zięć jest teraz właścicielem mieszkania, rzuciła się na młodych z prezentami i obsypała komplementami zarówno Natalię, jak i jej męża. Kobieta nie robiła tego wszystkiego na darmo.

Chciała poprosić o darmowe mieszkanie dla młodej rodziny brata. Natalia odmówiła matce. Próbowała tłumaczyć, że kobieta całe życie opiekowała się jej bratem i traktowała go jak kruchą wydmuszkę.

Chłopiec urósł, usiadł jej na szyi i dyndał nogami. Panna młoda nie była lepsza. Natalia uznała, że matka powinna sama poradzić sobie z synem i jego problemami. Jak to mówią, zbierasz to, co zasiejesz.