"Czy możesz sobie wyobrazić, powiedziała mi, że nie będzie mi tam niczego brakować. Jak mogła mi to zrobić, poświęciłam jej całe swoje życie, przez nią nawet nie wyszłam drugi raz za mąż!" - przez szloch przyjaciółka powiedziała swojej matce.

Jak się okazało, jej córka zapłaciła już za pierwsze trzy miesiące pobytu matki w domu opieki.

Na początku reakcja mojej matki była całkowicie przewidywalna:

"Jak ona może mieć sumienie, by zrobić coś takiego?".

Moja matka wspierała swoją przyjaciółkę tak bardzo, jak tylko mogła, powiedziała jej, aby opierała się ze wszystkich sił i nie pozwoliła córce przejąć kontroli nad swoim życiem.

Po tym, jak moja mama porozmawiała ze swoją przyjaciółką, przyszła do mnie, aby opowiedzieć mi o najgorszej córce na całym świecie, która chce wyrzucić własną matkę z jej własnego mieszkania.

Tak, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że córka robi matce straszną rzecz. Zasugerowałam jednak matce, aby trochę się nad tym zastanowiła, bo jeśli spojrzeć na sytuację z drugiej strony, to nie wydaje się ona taka straszna.

Dwa lata temu Basia doznała poważnego udaru mózgu i to jej córka dosłownie wyciągnęła z tego świata.

Ta "zła córka" mieszkała z rodziną w innym mieście. Kiedy matka znalazła się w tarapatach, natychmiast rzuciła się na ratunek swojej rodzicielce.

Córka zabrała dzieci i zamieszkała z matką, podczas gdy mąż został sam w ich mieszkaniu. Tylko dzięki staraniom córki matka może znowu chodzić i mówić, ale nie może żyć sama.

Mąż córki jest zmęczony brakiem możliwości bycia razem z rodziną i prosi żonę, aby wróciła, tylko bez matki, ponieważ jego relacje z Basią nie układały się dobrze od pierwszego dnia. Teściowa zrobiła wiele, aby skłócić córkę z jej małżonkiem.

Dlatego córka przyjechała do matki bez męża. Można powiedzieć, że ta kobieta poświęciła własną rodzinę dla dobra matki.

Ma szczęście, że ma niezawodnego małżonka, który czeka na nią z rodziną, a mógł już złożyć pozew o rozwód.

Teraz córka stoi przed pytaniem, jak dalej żyć? Nie może zabrać matki do siebie, ponieważ jej mąż stanowczo odmawia życia pod jednym dachem z teściową.

Jednak nie może też zostawić matki bez opieki, ponieważ w każdej chwili może zachorować, a stara matka może w każdej chwili wpaść w szpony oszustów.

Jej córka nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby wynająć pielęgniarkę, która opiekowałaby się nią przez całą dobę, a wpuszczenie obcej osoby do domu nie jest bezpieczne.

Córka znalazła jedno wyjście z tej sytuacji i postanowiła zabrać matkę do domu opieki, ponieważ tam w każdej chwili będzie mogła uzyskać pomoc medyczną.

Być może brzmi to przerażająco, ponieważ nikt nie chciałby pewnego dnia znaleźć się w tym samym pokoju z samotną starszą sąsiadką.

Na pierwszy rzut oka czyn córki jest całkowicie bezduszny i niesamowicie samolubny, ale czy naprawdę jest aż tak okrutna!

Moja matka mieszka pod jednym dachem z moją rodziną i nigdy bym jej tego nie zrobiła. Jednak córka Basi zasługuje na wyrozumiałość, ponieważ stawką jest szczęście jej rodziny!