Jedno z ulubionych świąt Polaków już w tym tygodniu! Na 24 lutego przypada w tym roku Tłusty Czwartek i wszyscy wielbiciele pączków, faworków (inaczej chrustu) i innych smażonych słodkich specjałów z pewnością nie będą się ograniczać w ilości spożytych słodkości. Pączek to król tego dnia!

Tłusty Czwartek przypada zawsze na tydzień przed początkiem Wielkiego Postu, czyli Popielca. To ostatnie dni karnawału. Jednak czy w tym roku Polacy pobiją rekord w ilości zjedzonych pączków? Jak sugeruje serwis Wirtualna Polska, nie będzie to możliwe! Dlaczego? Powodem jest wysoka inflacja, a co za tym idzie – wysokie ceny i drożyzna, szczególnie w piekarniach i cukierniach.

Tłusty Czwartek już w… ten czwartek! Ile Polacy zjedzą paczków i faworków? To jedno z naszych ulubionych świąt!

Choć Tłusty Czwartek należy do obrzędów pogańskich to szybko został zaimplementowany do kalendarza chrześcijańskiego. Wielu Polaków zaczyna świętowanie Ostatków, czyli ostatnich dni karnawału właśnie od Tłustego Czwartku.

Dawniej Tłusty Czwartek był nazywany mięsopustem i chodziło o świętowanie „pożegnanie mięsa” na wiele dni ze względu na przejście na dietę wielkopostną – bez mięsną i skromną.
Jak będzie wyglądał Tłusty Czwartek w tym roku? Z badań panelu Ariadna wynika, ze Polacy zamierzają uczcić go znacznie skromniej, a wielu z nas (10 procent) deklaruje, że nie kupi ani jednego pączka!

Jedna czwarta badanych zamierza kupić 2-3 sztuki. Jednego pączka zamierza zjeść 22 procent badanych. Tylko jeden procent zamierza naprawdę stać się łasuchem i zjeść więcej niż 20! Znacząca większość, bo 59 procent nie zamierza oszczędzać i kupić tyle pączków, ile robi to zazwyczaj co roku.

Z pewnością trzeba będzie mieć jednak na uwadze wysokie ceny w cukierniach i piekarniach. Inflacja nie daje bowiem za wygraną.

Pączki/YouTube @tvPodkarpacie

Jak informował portal "Życie Polska": WIADOMO JUŻ, KIEDY DO SENIORÓW TRAFI W TYM ROKU TRZYNASTA EMERYTURA. ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH PODAŁ KONKRETNĄ DATĘ. TO JUŻ NAPRAWDĘ NIEDŁUGO

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE PLANY DAGMARY KAŹMIERSKIEJ. CELEBRYTKA ZAMIERZA PRZEJŚĆ SPORĄ ZMIANĘ. NIE TEGO SPODZIEWALI SIĘ JEJ FANI. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ W PRZYSZŁOŚCI

Portal "Życie Polska" pisał również: JAROSŁAW JAKIMOWICZ NIE MÓWI WIELE O SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NIEWIELE OSÓB WIE O TYM, ŻE AKTOR I PROWADZĄCY „W KONTRZE” MA SYNA! SKOŃCZYŁ JUŻ 22 LATA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRZYSZTOF JACKOWSKI Z ZASKAKUJĄCĄ WIZJĄ NA MARZEC. WIEMY JUŻ, KIEDY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ NADEJŚCIA UPRAGNIONEJ WIOSNY. JASNOWIDZ MÓWI JASNO I WPROST