Aż trudno uwierzyć, że mogło dojść do takiej sytuacji. Jak opisuje „Gazeta Wrocławska”, na którą powołuje się serwis Goniec, w podwrocławskim Strzelinie doszło do eksplozji podczas kremacji zwłok zmarłego mężczyzny! Procedura odbyła się w połowie czerwca, a powodem wybuchu ma być – jak utrzymuje zakład pogrzebowy – rozrusznik serca, który miał posiadać zmarły. Jednak rodzina temu zaprzecza.

Krematorium postanowiło obciążyć kosztami naprawdę krewnych zmarłego. Nieświadoma sytuacji rodzin otrzymała oprócz sumy za pochówek również rachunek w wysokości 800 złotych za naprawę pieca krematoryjnego. Faktura zszokowała bliskich skremowanego człowieka.

Wybuch w krematorium w podwrocławskim Strzelinie. Zakład pogrzebowy obarczył rodzinę zmarłego kosztami naprawy pieca

Okazuje się, że przedmiotem sporu jest rozrusznik serca. Zakład twierdzi, że właśnie on miał powodem wybuchu, natomiast rodzina przekonuje, że ich bliski zmarły nie miał nigdy wszczepionego takiego urządzenia. Ich wersję potwierdza dokumentacja medyczna.

Mężczyzna zmarł w połowie czerwca, a wpodeom śmierci był udar. Od maja kilkukrotnie hospitalizowany senior nie posiadał rozrusznika serca. Bliscy zmarłego są oburzeni takim postawieniem sprawy.

„Nie oskarżamy też nikogo o nic, ale sposób, w jaki zostaliśmy potraktowani, jest dla nas bulwersujący i niezrozumiały. Dlatego chcemy wyjaśnić tę sytuację” – powiedział „Gazecie Wrocławskiej” syn zmarłego.

Rodzina zmarłego nie musi się już martwić, gdyż krematorium wycofało żądanie zapłaty i pokrycia kosztów naprawy pieca. To jednak nie koniec, gdyż w tej chwili krematorium spiera się z zakładem pogrzebowym twierdząc, że rozrusznik znalazł się jakoś w piecu krematoryjnym wcześniej i wówczas doszło do wybuchu.

Jak informował portal "Życie PL": MONIKA RICHARDSON I JEJ SYN ZMAGAJĄ SIĘ Z TRUDNYMI PROBLEMAMI. CHŁOPAK CIERPI NA ZESPÓŁ ASPERGERA. NIEDAWNO WYJAWIŁ, JAK PRZYPADŁOŚĆ NA NIEGO WPŁYWA

Przypomnij sobie: MICHAŁ SZPAK TOTALNIE ZASKOCZYŁ PUBLICZNOŚĆ I WIDZÓW SUPERHIT FESTIVALU 2021. JEGO STYLIZACJA POWALIŁA NA KOLANA. NA CIELE WIELE PORUSZAJĄCYCH NAPISÓW

Portal "Życie PL" pisał również: KAROLINA GILON MIERZY SIĘ ZE SWOJĄ MIŁOŚCIĄ DO JEDZENIA? GWIAZDA PRZYZNAŁA, ŻE MA TRUDNOŚCI Z UTRZYMANIEM WAGI W RYZACH. WYZNAŁA JASNO, ILE PRZYTYŁA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KLAUDIA HALEJCIO NIEDAWNO ZOSTAŁA MAMĄ I POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ WPROST O TRUDACH KARMIENIA PIERSIĄ. MAJA BOHOSIEWICZ WYZNAŁA, ŻE ROZUMIE KOLEŻANKĘ