Nelli Rokita wywodzi się z niemieckiej rodziny, która z początku osiedlona była w Gruzji, a potem w Kirgistanie. Na dobre zadomowili się w RFN. Tam właśnie studiowała germanistykę, historię, a także filologię słowiańską. W młodości zdobyła niezbędne doświadczenie, które zaowocowało umiejętnością mówienia w sześciu językach.

Czym się teraz zajmuje Nelli Rokita?


YouTube/Gazeta.pl

Weszła w związek z politykiem i prawnikiem, Janem Marią Rokitą. Zdecydowała się zmienić wiarę na katolicką, by wziąć z Janem Marią Rokitą ślub kościelny, co udało się w 1994 roku w Krakowie.

Gdy zdecydowała się na karierę polityczną, zaczęła być coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce. Między innymi stała się doradcą ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. kobiet, a także była posłanką na Sejm VI kadencji z listy PiS. Jej poglądy polityczne, oraz wyrazista stylizacja sprawiły, że stała się jedną z najbardziej kojarzonych posłanek w polskim sejmie.

Kapelusz i rękawiczki, oraz rosyjski akcent były jej znakami rozpoznawczymi. Jej kontrowersyjne wypowiedzi o in vitro jako gwałcie na kobiecie, bezpłodności niebędącej chorobą, czy częstym rozkroku Donalda Tuska osławiły posłankę i sprawiły, że wielu ją zapamiętało, jak dziwaczkę. Między innymi dlatego została sparodiowana w programie "Szymon Majewski Show". Według pogłosek, Nelli Rokita miała także wziąć udział w Tańcu z Gwiazdami, ale sprawa najwyraźniej rozeszła się po kościach, gdyż nigdy nie było nam dane zobaczyć ją na parkiecie.

Czym się aktualnie zajmuje 64-latka?

Nelli Rokita aktualnie unika zgiełku fleszy i świata politycznego. Parę lat temu wspomniała w "Super Expressie", że osiedliła się we Włoszech i tam odnalazła swoją bezpieczną przystań - Uwielbiam Włochy, szczególnie Toskanię. Pracuję tu nad książką, która będzie opowiadać o dobrym stylu życia, o diecie bogatej w warzywa, ryby i wodę. A przy okazji uprawiam we Włoszech ogórki, papryczkę i arbuza – opowiedziała w 2017 roku.

O tym się mówi: Mało kto wiedział, czym za młodu parał się Aleksander Kwaśniewski. Po latach wielu może się zdziwić

Zerknij: Klaudia Halejcio niedawno została mamą i postanowiła powiedzieć wprost o trudach karmienia piersią. Maja Bohosiewicz wyznała, że rozumie koleżankę