Niemal półtora roku po tym, jak ogłosili separację, Peter Phillips i jego ex-żona Autumn ostatecznie zamknęli temat rozwodu. Była para wydała w poniedziałek wspólne oświadczenie ujawniające, że wszystkie finansowe aspekty ich rozwodu zostały rozwiązane i zatwierdzone przez Sąd Najwyższy.

Głośny rozwód i co dalej?

Oświadczenie głosiło: „Chociaż jest to smutny dzień dla Piotra i Jesieni, nadal stawiają na pierwszym miejscu dobro i wychowanie swoich wspaniałych córek Savannah i Isla. Zarówno Peter, jak i Autumn są zadowoleni, że rozwiązali sprawy polubownie, a dzieci zdecydowanie stoją na czele tych myśli i decyzji”. W podsumowaniu wpisano: „Peter i Autum poprosili o prywatność i troskę o swoje dzieci, gdy rodzina przystosowuje się do nowego rozdziału w ich życiu”.

Para spotkała się po raz pierwszy w 2003 roku na Grand Prix Formuły w Montrealu, a pobrali się w 2008 roku w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Phillips, który jest jedynym synem księżniczki Anny, jest pierwszym królewskim w swoim pokoleniu, który się rozwodzi. Kiedy ich separacja została ogłoszona w lutym ubiegłego roku, źródła bliskie parze powiedziały Vanity Fair, że „To jest coś w rodzaju świadomego rozstania”. Kontynuowali: „Nie ma złości, bardzo smutno, że się rozeszli. Pomysł, że Peter był zaskoczony, nie jest poprawny. Od pewnego czasu rozmawiają o swoim małżeństwie, a rodzina zdaje sobie sprawę, że od zeszłej jesieni sprawy nie układają się dobrze”.

Jednak pomimo rozwodu, Autumn jest nadal częścią rodziny i według przyjaciela rodziny, będzie nadal ściśle współpracować zarówno z siostrą Petera, Zarą Tindall , jak i jej mężem Mikem, któremu celebrytki pomagają organizować imprezy golfowe. „Codziennie widuje Mike'a i Zarę i to się nie zmieni. Wszyscy są bardzo blisko” – podało źródło. „Rodzina jest smutna, ale wspiera tę sytuację. Jeśli chodzi o Petera i Autumn, robią to krok po kroku”.

O tym się mówi: Mężczyźni o tych imionach są najbardziej inteligentni. To prawdziwi geniusze

Zerknij: Wielkie zmiany w życiu Grażyny Torbickiej. Teraz wszystko się zmieni. O co chodzi