Podobno w życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Tak, jak tego drugiego daje się niektórym uniknąć, tak pierwszego niestety nie.

Śmierć jest dla niektórych fascynującym tematem. Opowieść jednej z kobiet z pewnością ich zainteresuje.

Czemu przed śmiercią przed oczami przelatuje nam całe życie?

Świece, śmierć. Źródło: Youtube Enhance your mind
Świece, śmierć. Źródło: Youtube Enhance your mind

Na temat tego, co czeka nas, gdy dokonamy żywota, chodzi wiele domysłów oraz plotek. Jedni wierzą w reinkarnację, inni w Niebo i Piekło, jeszcze inni sądzą, że po śmierci nie czeka nas już nic.

Trzeba przyznać, że często w historiach opowiadanych przez ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną slyszymy, ze tuz przed śmiercią przed ich oczyma pojawiały się migawki z całego życia. Naukowcy postanowili to wyjaśnić.

Zgodnie z ich tezą wszystko sprowadza sie do fizyki.

Naukowiec ma jednak inne wyjaśnienie, które nawiązuje do fizyki. Według tej teorii nasz rozsądek jest jak strzała poruszająca się w logiczny sposób od przeszłości, poprzez teraźniejszość aż do przyszłości. Ale niektórzy fizycy uważają, że czas ma bardziej przestrzenne pojęcie i przeszłość, teraźniejszość i przyszłość istnieją równocześnie.

Żadna z tych teorii nie wyjaśnia, jak to możliwe, że tak ogromna ilość informacji; w wielu przypadkach wszystkie wydarzenia z życia danej osoby; objawia się w ciągu kilku sekund, a często znacznie krócej. W wielu odmiennych stanach świadomości czas zwalnia tak dramatycznie, że sekundy wydają się rozciągać w minuty. Widać to także, gdy człowiek znajdzie się w głębokiej medytacji lub jest pod wpływem mocnych środków psychodelicznych - zauważa Taylor.

To właśnie dlatego w takim momencie, jak śmierć wielu widzi wybrane klatki ze swojego życia, które najczęściej odtwarzane są w zwolnionym tempie.

Jak się pozbyć duchów? Źródło: Youtube Po Drugiej Stronie
Jak się pozbyć duchów? Źródło: Youtube Po Drugiej Stronie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To przemówienie Donalda Trumpa przejdzie do historii. Internauci nie mogą powstrzymać się od śmiechu i zabawnych przeróbek tej fotografii

Jak informował portal „Życie.news”: IMGW podało prognozę długoterminową na najbliższe miesiące letnie. Może być niebezpiecznie. Czego jeszcze trzeba się spodziewać

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Słowa Kate Middleton z okazji narodzin córki Meghan Markle zaskakują. Co powiedziała księżna i co z tego może wyniknąć

Sprawdź także ten artykuł: Mroczne sekrety i myśli to specjalność tych znaków zodiaku. Astrolodzy wskazują na kogo powinniśmy uważać i jakich znaków sygnałów wypatrywać