Dla emerytki urodzenie dziecka to prawdziwa katastrofa. Gdy córka prosiła matkę o pomoc, zawsze odmawiała i mówiła, że sama powinna zająć się swoim dzieckiem. Natomiast w przypadku wszystkich koleżanek babcie pomagają matkom, opiekują się dziećmi i nie proszą o nic w zamian.

Córka emerytki pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej, a jej dziecko ma 5 lat i chodzi do przedszkola. Z racji pracy bardzo ciężko jest jej wziąć zwolnienie lekarskie i w takich chwilach potrzebowała pomocy, ale mama zawsze jej odmawia…

Moja mama jest na emeryturze. Ma mnóstwo czasu i spędza go na rozmowach z przyjaciółmi przez telefon, oglądaniu telewizji i leżeniu cały czas w łóżku. Nieustannie odmawia siedzenia z wnuczką.

Tydzień temu dziewczynka poszła z mamą do okulisty, okazało się, że nie ma tak dobrego wzroku, więc zapisano ją na 10-dniową rehabilitację. Kobieta poprosiła swoją rodzicielkę, żeby zabrała małą Martę w te dni do okulisty - wystarczyło odebrać dziecko z przedszkola, zabrać je na ćwiczenia i z ćwiczeń z powrotem do przedszkola. Nie było w tym nic skomplikowanego, oba budynki były obok siebie. Jednak ta się nie zgodziła.

Innego dnia nauczycielka pilnie potrzebowała pomocy matki, ponieważ zarówno ona, jak i jej mąż zostali wezwani do pracy. Ale kiedy poprosiła matkę o pomoc, zdenerwowała się i powiedziała, że ​​ona radziła sobie z dzieckiem sama, a oni oboje nie potrafią zaopiekować się jednym dzieckiem.

Małżeństwo próbuje radzić sobie samodzielnie. I oczywiście mogą wynająć dla Marty nianię, aby zabrała ją na rehabilitację, ale jaki jest sens, jeśli obok mieszka babcia, która po prostu leży cały dzień w domu i nic nie robi.

Kiedy staruszka przeszła na emeryturę, jej córka pomaga w codzienności. Kupuje jedzenie, płaci za mieszkanie i dwa razy w miesiącu zamawia dostawę zbóż, cukru, makaronu, proszku do prania. Matka nawet nie dziękuje i nie chce pomagać jej w opiece nad dzieckiem.

Kobieta uważa, że ​​dziewczyna powinna robić wszystko sama i dodatkowo utrzymywać matkę - płacić za media, jedzenie itp. z wdzięczności za wychowanie.

To też może cię zainteresować: Ali Agca zyskał wybaczenie Jana Pawła II. Teraz cieszy się wolnością i nowym życiem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiemy już kim jest mąż Idy Nowakowskiej. Sekret w końcu wyszedł na jaw

O tym się mówi: W Europie pojawiły się egzotyczne owady. Władze ostrzegają. Niebezpieczeństwo jest realne