Jak zwykle biznes nie ułatwiał spotkań, a odległość ...

Andrzej kupił kwiaty, żeby nie przychodzić do mamy z pustymi rękami, od 5 lat nie widział się z nią. Jak zawsze, biznes zabierał mnóstwo czasu, a i odległość nie była mała, ale pewnego dnia postanowił, że musi zdecydowanie wrócić do domu, do swojego rodzinnego miasta, aby rozpocząć nowe życie. Nie wracając do domu, przyszedł na cmentarz i długo siedział przy grobie matki, opowiadając, jak żył przez te wszystkie lata.

- Widzisz, mamo, Marta i ja nie dogadywaliśmy się. Wydaje się, że miłość była tak silna, ale próby życia codziennego nie powiodły się. Ona chce tylko chodzić na imprezy i dobrze się bawić, ale ja potrzebuję rodziny. Chcę, żeby w domu czekała na mnie pyszna kolacja, żeby dzieciaki narzekały. A Marta, no cóż, Marta, ona tylko wie, jak malować paznokcie, a także sprawiała kłopoty, jeśli nie zamówiłem pizzy lub sushi na obiad. Wyobraź sobie, że mieliśmy nawet naczynia jednorazowe, żeby ich nie myła. Marta mówi, że żądam za dużo, ale widzę, że w ogóle nic nie robi. Cóż, po co się starać o taką żonę?

Powiedziałem jej, żebyśmy mieli dzieci, więc podniosła wielki płacz. Widzisz, dla siebie chce żyć, no cóż, nawet jeśli ona mieszka sama, może uda jej się znaleźć dla siebie kogoś innego, ale ja nie chcę. Zrobię remont w naszym mieszkaniu, będę mieszkać cicho, przyjadę do Ciebie pracować. - Andrzej nie zdążył skończyć, bo słowa utknęły mu na ustach. W pobliżu błysnęła biała suknia ślubna, a młoda piękna kobieta z bukietem kwiatów przeszła obok niego do jednego z grobów, zatrzymując się przy nagrobku, zamarła ze spuszczoną głową i wyglądała jak bajeczna wizja, jak posąg, jak posąg niesamowitej urody.

W pewnym momencie Andrzej pomyślał, że wyobraża sobie tę pannę młodą, bo po co miałaby tu przyjeżdżać, mając na sobie suknię ślubną. Andrzej zamknął oczy i ponownie je otworzył, ale panna młoda nadal stała przy grobie w nierealistycznie żałobnej pozie. Ta wizja trwała około 20 minut, po czym dziewczyna odwróciła się i odeszła cichymi krokami. Andrzej, nie zdając sobie sprawy, co robi, poszedł za nią i odprowadził do ogrodzenia. Dziewczyna spokojnie weszła do czekającej taksówki i odjechała.

- Cóż, dlaczego jesteś zdziwiony? Przychodzi do męża. W pobliżu zabrzmiał ochrypły głos i ktoś klepnął Andreja po ramieniu. Zaskoczony drgnął, odwrócił się gwałtownie i zobaczył przed sobą starego ochroniarza cmentarnego, który stał i patrzył na niego z lekko pochyloną głową. - Co, co, powiedziałeś? Który mąż?

- Cóż, jaki może być mąż? Starzec zachichotał. Nie wiem, co się tam wydarzyło, ale facet zmarł na własnym ślubie, ale nie znam szczegółów. Minęły już trzy lata i za każdym razem w dniu swojego ślubu, kobieta przyjeżdża tutaj, składa kwiaty, tęskni, a wydaje się być dobra.

- Jak ona ma na imię? Nie wiesz? - Dlaczego mam nie wiedzieć? Wiem. Ania. - Dziękuję Ci. Andrzej podziękował staruszkowi, po czym wyjął z kieszeni kilka dużych banknotów i powiedział. Tam, nad brzozą, jest grób mojej matki, opiekuj się nią. Starzec skinął głową, a Andrzej ciepło go pożegnał, odchodząc pospiesznie do wyjścia. Naprawdę chciał znaleźć Annę i dowiedzieć się, co się naprawdę wydarzyło.

Udało się to bardzo szybko, wystarczyło zadzwonić do starego przyjaciela. Po krótkiej rozmowie z Krzysztofem, Andrzejowi udało się dowiedzieć, gdzie mógł znaleźć tę dziewczynę, rozłączając się, od razu znalazł w Internecie nazwę szkoły, o której mówił jego kolega.

Następnego dnia Andrzej przyjechał tam, aby lepiej poznać Annę pod pozorem łaknienia sztuki. Ale nie było jej w grupie, a Andrzej z rozczarowaniem wyjrzał przez okno, zdając sobie sprawę, że dziś nie przyjdzie. Kiedy był kompletnie zdesperowany, drzwi się otworzyły i na progu pojawiła się Anna. Dopiero teraz była w zwykłym ubraniu i niczym się nie różniła od swoich rówieśników.

Uśmiechając się skromnie i kiwając głową wszystkim obecnym, Anna przeprosiła za spóźnienie, po czym wróciła do najdalszej sztalugi i zaczęła przygotowywać się do zajęć. Andrzej przez godzinę spoglądał na nią ukradkiem, zastanawiając się, jak się z nią zapoznać, ale kiedy wszyscy zaczęli się rozchodzić, ona sama podeszła do niego i zapytała go prosto i otwarcie.

- Masz do mnie jakąś sprawę? Andrzej był zawstydzony.

- Nie, kim jesteś? - Po prostu tak na mnie patrzyłeś przez cały czas, byłam nawet zawstydzona. - Przepraszam, nie chciałem cię zdenerwować. Szczerze mówiąc, polubiłem cię. - Tak, od razu? Jak to się mówi od pierwszego wejrzenia?

- Anno, widzę cię tutaj nie pierwszy raz, widziałem cię już na cmentarzu, wczoraj, kiedy przyjechałaś w odwiedziny do męża.

- Nie mamy miasta, ale dużą wioskę. Dziewczyna westchnęła. Więc wiesz wszystko, a jeśli wiesz, że jestem „Czarną Wdową” i lepiej nie zaczynać ze mną związku, dlaczego mówisz, że mnie lubisz?

- Anna, usiądźmy w kawiarni, napijmy się herbaty lub kawy i porozmawiajmy. Jesteś piękną, młodą dziewczyną, skąd przyszło ci do głowy, że jesteś „Czarną Wdową” i że nie można się z tobą komunikować?

- Nie wiem, tak mówią w mieście, że nieszczęście przynoszę tylko mężczyznom. - Zobowiązuję się oczywiście udowodnić, że jest inaczej, jeśli mi na to pozwolisz. - Znasz moje imię, ale nie zdradziłeś swojego.

- Nazywam się Andrzej i powtarzam zaproszenie, żeby chwilę posiedzieć w kawiarni. Tak długo z nikim nie rozmawiałaś, prawda? - Tak. Po odejściu męża ciężko mi dogadać się z ludźmi. Być może jesteś pierwszym mężczyzną, z którym tak prosto rozmawiam.

Może dlatego zasługujesz na prawdę o tym, co mi się przydarzyło, a potem sam zdecyduj, czy chcesz kontynuować komunikację ze mną, czy nie. Po 10 minutach siedzieli przy stoliku w kawiarni, a Anna opowiedziała Andreyowi, co naprawdę wydarzyło się w jej życiu.

- Miałam 17 lat, kiedy po raz pierwszy się zakochałam. Tom uczył się w równoległej klasie i kiedy odwzajemniłam jego miłość, był bardzo szczęśliwy. Spotykaliśmy się sześć miesięcy, robiliśmy dalekosiężne plany, ale tego wieczoru, gdy zachorowałam, wszystko zostało przerwane. Tom dowiedział się o tym i potajemnie zabrał samochód ojca i pojechał do mnie. Ale nie dotarł do drugiego skrzyżowania.

Potem, po pogrzebie, jego rodzice oskarżyli mnie, że zażądałam od Toma, aby przyjechał, ale to nieprawda. Wiesz Andrzej, bardzo się martwiłam i przez kilka lat nie pozwalałam nikomu być koło mnie, a potem poznałem Rafała. Tak, co mogę dużo powiedzieć, zakochaliśmy się w sobie.

W dniu ślubu, gdy wszyscy wyszli z urzędu stanu cywilnego na dziedziniec, zza rogu wyskoczył samochód, jeden z nietrzeźwych gości z sąsiedniego wesela stracił kontrolę. Samochód wpadł w tłum gości, w tym dzieci. Wszystko stało się w ciągu kilku sekund, wszyscy zamarli, a Rafał nie stracił głowy i nie rzucił się w tłum. Jedną dziewczynę udało mu się odepchnąć, a reszta sama uciekła, a samochód uderzył w męża. Anna szlochała. Nie wiem, jak przetrwałam te dni, było bardzo ciężko. A jego rodzice ponownie obwinili mnie o to, co się stało. Widzisz Andrzeju, mój los przynosi ludziom nieszczęście, dlatego nie musisz próbować mnie spotkać. Za tydzień opuszczam miasto na dobre.

- Aniu, czy pozwolisz mi spędzić z tobą ten tydzień? Minął dopiero tydzień. - Nie jesteś w związku małżeńskim? - Już nie, niedawno się rozwiodłem, wróciłem do domu, żeby leczyć stare rany. Naprawdę chcę mieć dziecko, syna lub córkę, bez względu na wszystko. Czy wiesz, co jest dziwne? Tam na cmentarzu rozmawiałem o tym z matką, ale ledwo wypowiedziałem słowa, że ​​nigdy nie spotkam swojej panny młodej i pojawiłaś się w sukni ślubnej.

Mam pełne przeczucie, że to los skłonił nas do spotkania. Anna dziwnie spojrzała na Andrzeja i nic nie powiedziała. Minął tydzień, a potem rok. Andrzej i Anna nie tylko zdążyli się pobrać, ale też zostali rodzicami uroczych bliźniaków, a gdy nadszedł dzień rocznicy śmierci Rafała, Andrzej i Anna, zostawiając dzieciaki z nianią, przyjechali na cmentarz i przywieźli kwiaty na groby ich bliskich. Stali chwilę, rozmawiając w myślach z bliskimi, a potem złożyli ręce i odeszli. Tam, gdzie czekała na nich rodzina, dzieci i szczęście. Matka Andrzeja i Rafał, uśmiechając się promiennie, opiekowali się nimi z portretów.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor