25-letni Ezekiel Rufaro Chivasa z kościoła Rehoboth International Ministries, którego ojciec jest również wybitnym duchownym, żenił się ze swoją ukochaną Tafadzwą Mukangangą, która według doniesień jest w ciąży.

A miało być tak pięknie...

Wydaje się, że wieści o zbliżających się zaślubinach nie przyjęły się dobrze u Jacqueline Mbangami. Oboje mają razem dziecko, które ma teraz 2 lata. Według Jacqueline, jej były zaniedbał dziecko i nie wysyłał pieniędzy na jego utrzymanie.

Mbangami i jej krewni przerwali ceremonię ślubną tuż przed złożeniem przysięgi ślubnej przez dwoje kochanków. Ceremonia ślubna odbywała się w domu teściów proroka Chivasa w Budiriro. Prezydent ds. Małżeństwa, biskup Jerdan Paradise, został zmuszony do wstrzymania postępowania, ponieważ rodzina Mbangami przedstawiła swoje żale.

W tym czasie Biskup poprosił DJ-a, aby zabawił gości weselnych muzyką, próbując rozwiązać problemy. Na koniec biskup spotkał się z rodzinami Chivasa i Mbangami. Pan młody został zmuszony do opuszczenia ceremonii ślubnej, aby wziąć udział w tym zaimprowizowanym, nagłym spotkaniu rodzinnym.

Członkowie rodziny Chivasa okazali ignorancję, mówiąc, że nie mieli pojęcia, że ​​Ezechiel ma dwuletnie dziecko. Przekonywali, że byli tak samo zszokowani, jak wszyscy inni, gdy dowiedzieli się o dziecku. Niektórzy członkowie rodziny Chivasa początkowo wyszli, aby przerwać ślub i odbyć go później, po tym, jak prorok rozwiąże swoje problemy.

Zostało to jednak zawetowane ze względu na ogromne koszty już poniesione na organizację wesela. W końcu rodzina Chivasa zapłaciła 500 USD rodzinie Mbangami za pozwolenie na kontynuowanie ceremonii ślubnej. Według lokalnej publikacji H-Metro, rodzina Chivasa zobowiązała się również do wspierania dwuletniego dziecka w dalszym rozwoju i do pokrycia części kosztów, które rodzina Mbangami poniosła w ciągu ostatnich dwóch lat. Po prawie półgodzinnych negocjacjach ceremonia ślubna została wznowiona z błogosławieństwem rodziny Mbangami.

Co sądzicie o tej niezręcznej sytuacji?

O tym się mówi: Niecodzienne ogłoszenie pojawiło się w sądzie. Wezwano 124-latka, by udowodnił, że wciąż żyje. O co chodzi

Zerknij: Duchowny nie pozwolił na ważną czynność podczas smutnej rodzinnej uroczystości. Powód jest bulwersujący