Kleszcze mogą się schować w dowolnym miejscu w środku, więc jeśli znajdziesz je w domu, to dobry czas, aby usunąć odkurzacz.

Rozsądek przede wszystkim...

Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się pojedynczych kleszczy jest odkurzenie legowiska, pęknięć w podłodze i pod meblami. Pamiętaj, aby po czyszczeniu natychmiast wyrzucić worek do odkurzacza. Kleszcze, które znajdują się na pościeli, pościeli lub odzieży, można zabić w suszarce. Nie należy jednak wkładać ich najpierw do prania, ponieważ temperatury prania mogą mieć różne skutki.

Na przykład naukowcy z kilku uniwersytetów, a także z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) odkryli, że kleszcze czarnonogie mogą czasami przetrwać zanurzenie w wodzie. Jednak suszenie w suchym upale zgodnie z instrukcjami producenta powinno je odwodnić i szybko zabić.

Kiedy wszystko jest czyste i uporządkowane, naturalne środki na kleszcze, takie jak mikstura z olejków eterycznych, mogą pomóc powstrzymać kleszcze. Przykładami mogą być mieszanki olejku z trawy cytrynowej, mięty pieprzowej i czosnku. Należy jednak zaznaczyć, że olejki eteryczne są oceniane przez Agencję Ochrony Środowiska tylko pod kątem ich bezpieczeństwa, a nie skuteczności.

Kleszcze zwykle żyją na zewnątrz, gdzie mogą łatwo znaleźć i przyczepić się do gospodarza. Aby uniknąć ugryzienia, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Wykaszanie wysokich traw i zarośli wokół domu i na skraju trawnika, umieszczenie bariery z wiórów drewnianych lub żwiru o odpowieniej szerokości między trawnikiem, a obszarami leśnymi, aby ograniczyć migrację kleszczy do obszarów rekreacyjnych.

YT

Ważne jest częste koszenie trawnika, układanie drewna w stosy starannie i w suchym miejscu (aby zniechęcić gryzonie), trzymanie wyposażenia placów zabaw, tarasów i patio z dala od krawędzi podwórka i drzew.

Zniechęcanie niepożądanych zwierząt (takich jak jelenie, szopy i bezpańskie psy) do wchodzenia na podwórko poprzez budowę płotów zapobiegnie wniesienia przez nie kleszczy na nasz teren.

Ważne jest usuwanie starych mebli, materacy lub śmieci z podwórka, które mogą dać kleszczom miejsce do ukrycia się. Kleszcze mogą powodować bezbolesne ukąszenia i pozostawać na ciele przez wiele dni bez wykrycia. Kiedy skończą jeść, mogą się odczepić i schować się w Twoim domu.

Aby uniknąć wniesienia kleszcza do środka, zalecane wzięcie prysznica i sprawdzenie siebie, dzieci i zwierząt domowych po przyjściu z zewnątrz. Jeśli zauważysz, że kleszcz się wgryzł, szybko usuń go za pomocą spiczastej pincety i wrzuć do pojemnika z alkoholem.

Jakie są Wasze sposoby na kleszcze?

O tym się mówi: "Bogaty dom - biedny dom". Dwie rodziny na pięć dni zamieniają się domami. Uczestniczka zdradziła, co ją spotkało podczas programu

Zerknij: Babcia wyszła zaskoczona po tym, jak zobaczyła „zjawę” stojącego nad łóżkiem wnuczki. Uchwyciła obraz postaci z „rogiem na głowie i długimi pazurami”