Poważne powodzie, które wystąpiły w Australii w ciągu ostatniego tygodnia, zmusiły tysiące mieszkańców Nowej Południowej Walii do ewakuacji, podczas gdy ci, którzy nadal są w domu, muszą teraz uważać na roje pająków, w tym jeden jadowity gatunek.

Pająki uciekają przed powodzią opanowując domostwa ludzi

Miliony pająków schroniły się w płotach i domach na wybrzeżach Nowej Południowej Walii, podczas gdy wiele innych można było zobaczyć, jak uciekały z podnoszących się wód, aby dostać się na wyższe tereny. Shenae Varely powiedziała The Guardian , że widziała pająki pokrywające całą długość balustrady, która nie była pod wodą w Penrith Weir w zachodnim Sydney.

Dodała, że ​​pajęczaki wspinały się po nogach jej męża, gdy stał nieruchomo, próbując uchwycić rój na wideo. Urzędnicy wskazali również jednego konkretnego pająka, który może zwiększyć aktywność w nadchodzących dniach. Według 9NEWS, śmiertelnie niebezpieczna populacja pająków lejkowatych mogłaby odnotować „boom” w miarę rozwoju idealnych warunków wśród wysokiej wilgotności i rosnących temperatur.

Mieszkańcom przypomina się o sprawdzaniu butów, pościeli i odzieży, aby uniknąć jadowitego ukąszenia przez pająka lejkowatego. Dr Lizzy Lowe, arachnolog z niezależnej firmy badawczej Cesar Australia, powiedziała The Guardian , że nierzadko zdarza się, że gromady pająków pojawiają się podczas powodzi w określonych porach roku. „Wiosną i latem jest to szczytowy okres pająków. Wiele z nich wymrze zimą lub przeżyje jak worki na jajka” - powiedziała Lowe. „Jeśli latem wystąpią powodzie, zobaczysz mnóstwo pająków”.

O tym się mówi: Ożywimy słabe storczyki skuteczną i sprawdzoną metodą. Efekt zachwyca

Zerknij: Lech Wałęsa w mgnieniu oka doszedł do siebie po operacji serca. W ostrych słowach wytknął błędy jednemu z kolegów