Jeśli jest coś, co sprawia, że ​​śniadanie jest wartościowe, muszą to być jajka! Tak, jajka są niezaprzeczalnie uniwersalnym faworytem, ​​jeśli chodzi o obfite śniadanie, a to, co czyni je tak niesamowitymi, to idealne połączenie smaku i zdrowia.

Czy jajka zawsze są dobre do spożycia mimo ich świeżości

Od zdrowej jajecznicy po jajka sadzone, ciasta i curry - ten wszechstronny przysmak może po prostu wzmocnić zalety każdego dania swoim wyjątkowym smakiem.

Niestety, rosnące zanieczyszczenie i sztuczność ostatecznie wpłynęło na wszystko wokół nas, a ich wpływ można dostrzec w jakości jaj. Musiałaś natknąć się na lekkie czerwone lub czarne plamy w żółtku jaja, które ludzie często odrzucają, zakładając, że jajo jest zgniłe.

Cóż, te plamy to plamy z krwi jaja, sama myśl o plamach krwi w twoim jaju może cię przerażać, ale to prawda! Ale pojawia się pytanie, czy te jajka z plamami krwi są bezpieczne do spożycia?

Teraz wiemy, że jeśli jesteś miłośnikiem jajek, sam ten fakt cię przeraża, ale to prawda, jajka mają plamy krwi. Cóż, te plamy to kropelki krwi, które czasami można znaleźć na powierzchni żółtek jaj. Jednak w niektórych jajach plamy krwi pojawiają się naturalnie podczas cyklu składania jaj.

Dwa rodzaje plam w jajach

W rzeczywistości te plamy powstają z powodu pękniętych drobnych naczyń krwionośnych w jajnikach lub jajowodzie kury, rurce, przez którą składają jaja. Podczas składania jaj, jeśli naczynie pęknie, krwawienie zwykle występuje w jajniku i łączy się z żółtkiem, gdy jajo wydostaje się z pęcherzyka, który jest workiem wypełnionym płynem, który zawiera wiele naczyń krwionośnych.

Drugi rodzaj plam występuje w białku jaja, co wskazuje, że krwawienie nastąpiło po uwolnieniu komórki jajowej z jajników. W ten sposób łączy się z białkiem, które jest lekko twardą częścią jajka i te plamy są również znane jako plamy z "mięsa jaja".

Cóż, większość z nas wyrzuca jajka z plamami, zakładając, że nie nadają się do spożycia. Według badań Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) i Egg Safety Board, jaja z plamami krwi są bezpieczne do spożycia, jeśli są odpowiednio ugotowane. Spożycie częściowo ugotowanych jajek z plamami może zwiększyć ryzyko salmonellozy, która jest infekcją wywołaną obecnością bakterii Salmonella, która często prowadzi do problemów trawiennych, takich jak ból brzucha, biegunka i gorączka.

Jak rozpoznać nieświeże jajko zanim cokolwiek z niego zrobimy

YT

Kiedy rozbijasz jajko i natrafisz na białka o lekko zielonkawym lub różowym zabarwieniu, dobrym pomysłem jest wyrzucenie ich, ponieważ nie nadają się do spożycia i są zepsute. Oto jak sprawdzić, czy jajka nadają się do spożycia, czy nie, po prostu napełnij miskę zimną wodą, a następnie włóż całe jajka, jeśli opadną, nadają się do spożycia i jeśli pływają, musisz je wyrzucić ponieważ nie są już świeże.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Sanepid pilnie poszukuje parafian, którym ksiądz z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 rozdawał komunię świętą

Zerknij: Program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" znamy wszyscy. Jeden z bohaterów popadł w konflikt z prawem. O co chodzi