Aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz odeszła wraz z końcem stycznia w wieku 87 lat. najbardziej zapadła Polakom w pamięć z rolą Apolonii Lipiec-Bąk, babci tytułowej "Niani Frani", Franciszki Maj.

Można ją było także zpbaczyć w "Na dobre i na złe", "Ranczu", "Plebanii", "Dziewczynach ze Lwowa", czy też "Wiedźmach". Żadne źródło medialne nie poinformowało o dacie i miejscu uroczystości pogrzebowych Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz.

Odeszła pozostawiając po sobie cudne wspomnienia

Krystyna Rutkowska-Ulewicz wyszła za aktora Wacława Ulewicza (+53 l.), którego Polacy mogą znać z roli w "Hubalu" i "Czarnych chmurach". Ich potomek Jakub Ulewicz (53 l.) poszedł w ślady pary znanych i cenionych aktorów i także zaczął się parać aktorstwem.

Możemy kojarzyć go z roli lekarza w "M jak miłość" i "Barwach szczęścia" a także funkcjonariusza policji w serialu "Kryminalni".

Aktorka znana najbardziej z serialu "Niania" spoczęła na warszawskich Starych Powązkach w grobie rodzinnym, wraz z mężem, który odszedł w 1990 roku.

Jak można zaobserwować z wieńców i kwiatów pozostawionych na jej grobie przez żałobników, uroczystości pogrzebowe Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz odbyły się niezwykle kameralnie.

YT

O tym się mówi: Media obiegła informacja o zakażeniu koronawirusem jednej z pogodynek stacji TVN. Dorota Gardias miała zarazić się od własnej córki

Nie przegap: Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku post o niecodziennej treści. Reakcja internautów była ekspresowa. O co chodzi

Zerknij też i tutaj: Szczere wyznanie Marty Morawieckiej, córki św. pamięci lidera Solidarności Walczącej. Wspomnienia rok po odejściu Kornela Morawieckiego