To jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce. Czy faktycznie opuszczony dom w śląskim Myszkowie jest nawiedzony?

Co się kryje w nawiedzonej willi

Przy drodze prowadzącej do Zawiercia znajduje sie porzucona już dawno, owiana tajemnic

źródło: screen Youtube Zjawiska Niewyjaśnione
źródło: screen Youtube Zjawiska Niewyjaśnione
źródło: screen Youtube Zjawiska Niewyjaśnione

zą grozą willa. Została wybudowana przez dwóch braci, starych kawalerów Jerzego i Zygmunta. Ogarnięci oni byli tematyką fantastyczną i zagadnieniami UFO.

Według różnych źródeł, bracia przeprowadzali w tej willi eksperymenty z użyciem wklęsłych zwierciadeł, aby nawiązać kontakt z obcymi cywilizacjami. Przedsięwzięcie wdług doniesień medialnych nie powiodło się, natomiast doprowadziło obydwu mężczyzn na oddział szpitala psychiatrycznego.

Zygmunt miał podobno zbiec ze szpitala, by w wybudowanej wspólnie z bratem willi odebrać sobie życie i akurat to mu się powiodło... Jerzy pozostał w psychiatryku na zawsze.

Gdy opustoszały budynek zaczął przyciągać społecznych wyrzutków, zaczęło być jasne, że budynek nie jest tak do końca opustoszały. Zaczęły krążyć opowieści, że gdy próbowano tam rozpalić skradzione z cmentarza resztki świec i zniczy, by uzyskać w środku nocy nieco oświetlenia, do "gości" próbowała się zbliżyć zjawa dzwoniąc zardzewiałym łańcuchem uwieszonym u szyi.

źródło: screen Youtube Zjawiska Niewyjaśnione
źródło: screen Youtube Zjawiska Niewyjaśnione
źródło: screen Youtube Zjawiska Niewyjaśnione

Gdy spadkobiercy wystawili willę na sprzedaż po bardzo korzystnej cenie, jednak każdy potencjalny kupiec, poznając legendy krążące po okolicy, natychmiast rezygnuje z inwestycji. Sąsiadka mieszkająca w pobliżu budynku wyznała, że od strony ulicy widziana jest postać polerująca szyby w oknach opuszczonej willi. Faktycznie, od strony ogrodu, okna są powybijane, a resztki szyb są brudne, podczas gdy od strony ulicy szyby aż błyszczą...


YouTube/Demonicskyers

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan wróciła do formy po porodzie. Jej stylizacja na planie "Top Model" mocno przykuwa spojrzenia

Zerknij: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

Nie przegap: Kraków: lekarze apelują do młodych ludzi. Coraz więcej z mich ma poważne problemy z sercem