Nasze kuchnie są naprawdę pełne tajemniczych drobiazgów. Ale jeśli chodzi o Twój piekarnik, czy naprawdę znasz przeznaczenie każdych drzwi i szuflady? Okazuje się, że szuflada znajdująca się pod wieloma piekarnikami służy bardzo konkretnemu celowi - i to nie tylko do przechowywania.

Funkcja, o której możesz nie wiedzieć

W kuchni wielu ludzi szuflada piekarnika mieści kilka blach do pieczenia i płytkie patelnie. Jednak zgodnie z Tabelą degustacyjną została zaprojektowana do przechowywania gotowych dań i utrzymywania ich ciepła po upieczeniu.

Okazuje się jednak, że szuflada piekarnika ma wiele zastosowań. Jedni używają do przechowywania zapasów suchych, jak mąka, czy kasza, inni trzymaja tam blaszki do pieczenia, a jeszcze inni wkładają tam potrawy zaraz po upieczeniu.

Zajrzyj do szuflady piekarnika i powinieneś zobaczyć małą wbudowaną kratkę, w której znajduje się brojler. Większość patelni dla brojlerów składa się z dwóch części: górnej z listew, która pasuje do dolnej wanny ociekowej. Jeśli w Twoim piekarniku nie ma już oryginalnej patelni do brojlerów, możesz kupić nową.

Z reguły sam brojler nie wymaga wiele czyszczenia , tylko patelnię brojlerów, którą można myć jak każde inne naczynia kuchenne z powłoką zapobiegającą przywieraniu . Ale jeśli jedzenie dostanie się do brojlera, poczekaj, aż ostygnie, a następnie wytrzyj je wilgotnym ręcznikiem papierowym lub szmatką.

Brojler działa bardzo podobnie do grilla, tylko płomień pochodzi z góry, przez element grzejny na górze, kilka cm nad brojlerami. Polegaj na nim, gdy masz ochotę na grillowane hamburgery, steki lub inne potrawy - przydatne, gdy pogoda nie sprzyja gotowaniu na świeżym powietrzu. Brojler jest również idealny do szybkiego przypiekania lub rumienia potraw, takich jak makaron z serem, pizza, zapiekanki lub ciasta.

Pamiętaj tylko, że masz mniejszą kontrolę nad ciepłem brojlera niż w przypadku grilla, więc będziesz musiał często sprawdzać jedzenie, aby uniknąć przypalenia lub nawet przypalenia.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

Zerknij tutaj: Dobre wiadomości płyną od Adama Małysza. Jego najbliżsi i fani mogą odetchnąć z ulgą. Co się stało

Nie przegap też tego: Chorobę, która zabrała Annę Przybylską charakteryzuje jeden z objawów. Widać go w oczach