Instalacja, jaka stała się wiralowa w Internecie, zachwyciła wielu użytkowników TikToka po tym, jak jedna z TikTokerek wrzuciła krótkie nagranie z "obracającym się domem", który powstał dzięki pracy artystkę z Sidney.

Kiedyś kamuflaż, dzisiaj dzieło sztuki iluzji

Regina Walters wykonała rekonstrukcję ukrytego hangaru lotniczego, który do złudzenia przypominał budynek mieszkalny. Czarno-biało-szara konstrukcja stanowiąca kamuflaż z iluzją 3D, to replika takiej z lat czterdziestych XX wieku.

Ta metoda używana była w trakcie II wojny światowej na lotnisku, a twórcy to grupa składająca się z artystów, między innymi Maxa Dupaina i Franka Hindera.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez hiddensydney (@hiddensydney)

Dom, który znajduje się na otwartej przestrzeni w pobliżu lotniska Bankstown w Australii, początkowo wygląda jak każdy inny. Ale kiedy go przejeżdżasz, nie jest to zwyczajne. Kobieta, która uchwyciła przerażające złudzenie optyczne na aparacie, wysłała je do TikTok, pisząc: „Ten wirujący dom z iluzjami optycznymi zawsze mnie odprowadza”.

Filmik na TikToku zrobił furorę, a wielu komentujących przyznało, że mija ten dom samochodem niemal codziennie i nie zwrócili uwagi na to, że to tylko iluzja.

@hazelannm

#opticalillusions

♬ drivers license - Olivia Rodrigo

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kraków: lekarze apelują do młodych ludzi. Coraz więcej z mich ma poważne problemy z sercem

Zerknij tutaj: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka

Nie przegap też tego: Program "Sędzia Anna Maria Wesołowska" znamy wszyscy. Jeden z bohaterów popadł w konflikt z prawem. O co chodzi