Jednak dbając o to we właściwy sposób, możesz zapobiec tej zimowej słabości.

Myj włosy rzadziej

Używaj szamponu tylko kilka razy w tygodniu. Dla lepszego zdrowia pozostaw naturalne oleje włosów. Tylko trochę spieniaj szampon. Jeśli Twoja skóra głowy jest bardzo tłusta i wymaga częstszego mycia, skup się na skórze głowy i korzeniach, a resztę zostaw w spokoju. Unikaj nadmiernego spłukiwania, które dodatkowo usunie naturalne oleje z włosów. Użyj łagodnego szamponu, który nie zawiera alkoholu. Unikaj również produktów wykonanych z silikonu lub jego pochodnych, które można rozpoznać na liście składników. Te chemikalia spowodują wysuszenie włosów. Uważaj także na szampony zawierające siarczan, który pozostawi Twoje włosy bez połysku.

Zawsze używaj odżywki

Zainwestuj w bardziej intensywne formuły na zimowe miesiące. Zanim zmoczysz włosy, zastosuj odżywkę do mycia wstępnego. Następnie po każdym szamponie odżywiaj włosy formułą bez spłukiwania, aby uzupełnić nawilżenie. Jeśli twoje włosy zwykle bardzo szybko wysychają, pielęgnuj je również między kolejnymi myciami.

Powstrzymaj się od używania gorącej wody

Chociaż gorący prysznic w zimne dni może wydawać się niebem, pamiętaj, że to piekło dla twoich włosów. Zanim zanurzysz głowę pod strumieniem, aby ją zrelaksować, obniż temperaturę do letniej. Kiedy nadejdzie pora spłukania, opuść ją ponownie, aż ostygnie. Użyj zimnej wody, aby zamknąć łuski włosów i zapobiec wydostawaniu się olejków.

Regularnie przycinaj końcówki

Zapobiegaj przesuwaniu się suchych końcówek w górę, usuwając je na czas. Aby utrzymać obecną długość włosów, zimą usuwaj kilka milimetrów każdego miesiąca, aby pozbyć się zniszczonych partii. Jeśli próbujesz zapuścić włosy, rób to co dwa miesiące.

O tym pisaliśmy: Don Vasyl o swoim nieudanym małżeństwie z Polką. Powodem był ojciec ukochanej

Zerknij: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"

Nie przegap: Były minister zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał z Tadeuszem Rydzykiem. Wiadomo już o czym rozmawiali