Podkarpaccy policjanci otrzymali zgłoszenie jednej z mieszkanek gminy Wiązawnica. Kobieta otrzymała według doniesień "Super Expressu" sms z firmy kurierskiej z poleceniem dopłaty do przesyłki, oraz z linkiem pod którym należy dokonać czynności.

Okradli ją w mgnieniu oka

13 lutego 2021 roku, w sobotę ofiarą podłego oszustwa została mieszkanka gminy Wiązownica na Podkarpaciu. Otrzymała ona wiadomość sms od firmy kurierskiej z poleceniem dokonania dopłaty za przesyłkę w wysokości 50 groszy.

Po kliknięciu w podany w wiadomości link, zalogowała się do systemu bankowego, by uiścić dopłatę. Udostępniła tym samym oszustom podszywającym się pod fimę kurierską wszelkie swoje dane potrzebne do zalogowania w internetowej bankowości.

Tym sposobem, ufna kobieta straciła ze swojego konta prawie 13 tysięcy złotych. Podkatpacka policja zabrała głos w tej sprawie.

Nieświadoma osoba wprowadza dane dotyczące konta, takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Osoba która często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

Funkcjonariusze apelują o ostrożne i dokładne analizowanie wiadomości tekstowych od autorów podających się za kurierów, czy operatorów sieci komórkowych. Jak podkreślają policjanci, podobnie jak na drodze, powinna w naszym życiu panować zasada ograniczonego zaufania.

Nie powinniśmy zatem wchodzić w żadne linki przekierowujące nas do naszego systemu bankowego, a logować się bezpośrednio na stronie internetowej naszego banku.

Co o tym sądzicie? Mieliście takie przypadki w swoim otoczeniu? Słyszeliście o takich oszustwach?

O tym pisaliśmy: Jeśli po zapłacie gotówką otrzymasz resztę w 19-złotowym banknocie, będziesz szczęściarzem. Nominał jest wiele wart

Zerknij tutaj: Była bardzo znana z roli w serialu "07 zgłoś się". Nagle zniknęła widzom z oczu. Co się stało

Nie przegap: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"