Ceniona dziennikarka radiowa, od lat związana z Polskim Radiem, zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Teraz podano szczegóły jej ostatniego pożegnania.
Tragiczny wypadek na Podkarpaciu
Do dramatu doszło 5 września w Jeżowem (woj. podkarpackie). Na drodze zderzyły się dwie Skody – Scala i Octavia. Siła uderzenia była tak potężna, że zginęły dwie osoby, w tym Katarzyna Stoparczyk.
Śledczy ustalili, że dziennikarka miała w chwili wypadku zapięte pasy bezpieczeństwa, co pokazuje, że mimo przestrzegania zasad nie miała żadnych szans na przeżycie. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był uraz wielonarządowy wewnętrzny.
Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nisku. Sprawa jest badana pod kątem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Data i miejsce uroczystości pogrzebowych
Rodzina i przyjaciele poinformowali, że pogrzeb dziennikarki odbędzie się w środę, 17 września.
O godz. 13:00 w kościele rektoralnym pw. św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie odprawiona zostanie Msza Święta.
Po nabożeństwie nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu, w gronie rodziny i najbliższych.
Rodzina Katarzyny Stoparczyk poprosiła, by zamiast kwiatów wspierać inicjatywę, która stanie się żywym pomnikiem pamięci o dziennikarce – powstanie Pracownia Psychologiczno-Terapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży im. Kasi Stoparczyk przy Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Hołd dla „przyjaciółki dzieci”
Katarzyna Stoparczyk była wyjątkową postacią polskich mediów. Słynęła z audycji, w których rozmawiała zarówno z artystami, jak i dziećmi. Potrafiła w prosty, a jednocześnie głęboki sposób poruszać tematy bliskie słuchaczom.
Dla wielu była „przyjaciółką dzieci” – rozmowy z najmłodszymi prowadziła z ogromną empatią i szacunkiem. Jej audycje stały się symbolem szczerości i autentyczności.
W siedzibie Polskiego Radia Trójki przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie wystawiono księgę kondolencyjną, do której każdy może wpisać swoje słowa pamięci. Ci, którzy nie mogą przybyć osobiście, mają możliwość wysłania kondolencji drogą mailową.
Wielka strata dla polskiego dziennikarstwa
Odejście Katarzyny Stoparczyk to cios nie tylko dla świata mediów, ale także dla słuchaczy, którzy przez lata odnajdywali w jej audycjach ciepło, refleksję i poczucie wspólnoty. Jej głos, pełen spokoju i mądrości, na zawsze pozostanie w pamięci wielu Polaków.