Nieustannie trwa konflikt zbrojny na terenie Ukrainy. Rosyjscy politycy z wielką chęcią atakują także inne kraje. Na celowniku znalazła się także Polska, o której były prezydent Rosji – Dmitrij Miedwiediew nie wypowiada się zbyt dobrze!

Co takiego napisał polityk?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, rosyjski polityk zamieścił na swoim Twitterze post, w którym to wskazuje, że Polacy są przepełnieni rusofobią!

- Nie dziwi mnie wypowiedź tow. Morawieckiego, że rusofobia, o której wczoraj tylko mówili, stała się dziś mainstreamem Polski, przyjęta jako oczywista idea i kraj z nią żyje – brzmi wpis opublikowany przez polityka.

Czemu rosyjskim politykom zależy na takiej narracji?

Co więcej, Miedwiediew zaznaczył, że Polska jest obecnie linią frontu NATO, a kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Unii Europejskiej nie traktują naszego kraju jak solidnego partnera.

Polityk zaznaczył także, że relacje pomiędzy Polską, a Ukrainą nie są idealne, a Polacy nie integrują się z członkami Unii Europejskiej w sprawach dotyczących pomocy Ukrainie.

Nie da się ukryć, że takie słowa rosyjskiego polityka wskazują na to, że chce on skłócić Polskę nie tylko z Ukrainą, ale także z innymi krajami europejskimi oraz Stanami Zjednoczonymi. Celem takiego działanie jest oczywiście osłabienie wzajemnego zaufania i powodowanie konfliktów na arenie międzynarodowej.