Koszule, stare książki, zakurzone antyczne wazony, nazywacie to rzadkością. Ale ponieważ wszystkie rzeczy są z drugiej ręki, czasami oddzielenie zialen od plew może być trudne.

Dlatego gdy Angielka wpadła na pchli targ i kupiła piękny pierścionek, była pewna, że ​​biżuteria doskonale podkreśli niektóre z jej najlepszych kreacji. Dopiero wiele dekad później zdała sobie sprawę, że kupiła coś zupełnie innego, o czym nawet nie wiedziała.

Pewne słodkie znalezisko na pchlim targu

Jeśli kiedykolwiek byłeś na pchlim targu, na wyprzedaży garażowej lub spędzałeś dużo czasu w swoim ulubionym sklepie z artykułami używanymi wiesz, co robić. Większość czasu w tych sklepach z antykami spędza się na sortowaniu przypadkowych śmieci spalonych papierosami. Jedno znalezisko może zmienić twoje życie.

Ale nie o tym myślała pewna anonimowa Brytyjka w latach 80., kiedy weszła na pchli targ (lub, jak to się nazywa w Anglii, „wyprzedaż z bagażników samochodowych”). W wielu witrynach sklepowych szukała czegoś zupełnie wyjątkowego. Mówiąc dokładniej, potrzebowała biżuterii i próbowała znaleźć to, co by jej się spodobało.

Spora ilość biżuterii została po prostu rozłożona w ogromnym pojemniku przy drodze, nie chciała za bardzo w nim grzebać, a naszyjniki rozciągnięto na żyłce tuż nad pojemnikiem z pierścionkami, kolczykami i łańcuszkami. Jeden kawałek zwrócił uwagę dziewczyny. Podczas sortowania szkła zauważyła jeden masywny pierścień. Jak wiele innych biżuterii znalezionych na „wyprzedaży bagażników samochodowych”, był on raczej krzykliwy.

Fantazyjny pierścionek, który lubiła, wyglądał jak rodzaj dekoracji kostiumu. Po zapłaceniu około 10 funtów za swój nowy skarb dziewczyna wróciła do domu, nie mając pojęcia, ile w rzeczywistości skorzystała na takim zakupie.

Codzienne akcesoria

Pierścionek stał się jednym z jej codziennych akcesoriów. Kamień był masywny i przypominał coś, co mogło pojawić się na koronie królowej Anglii. Po pierwsze, wiedziała, że ​​diament nie może być prawdziwy. Był zbyt duży, by być prawdziwym klejnotem, który można kupić na pchlim targu za 10 funtów.

Po drugie, szlif diamentu był dziwny: nie był tak błyszczący jak prawdziwy kamień, a oprawa była mętna. Niemniej jednak tak bardzo pokochała ten przedmiot, że nosiła go codziennie przez następne 30 lat, nie myśląc o tym, ile w rzeczywistości może kosztować ... Aż pewnego dnia jej pierścionek zwrócił uwagę jubilera ... Zalecił, aby oddała pierścionek do oceny, ponieważ uważał, że jest szansa, że ​​diament może być prawdziwy. Kobieta wątpiła w to, ale postanowiła ocenić kamień na wszelki wypadek. Kobieta zabrała więc pierścionek do Sotheby's, aby go wycenić. Szybkie spojrzenie specjalisty doprowadziło ich oboje do dość oszałamiającego odkrycia.

Autentyczność kamienia została potwierdzona

Nierealistycznie duży diament, który ta kobieta nosiła na palcu przez prawie 30 lat, wcale nie był fałszywy. Został certyfikowany jako prawdziwy, 26-karatowy diament przez Gemological Institute of America.

Cięcie nie było nowoczesne, ale raczej, jak to było w zwyczaju wycinania kamieni szlachetnych w XIX wieku, co było powodem, dla którego kobieta początkowo zakładała, że ​​kamień jest fałszywy. Jessica Windham z działu biżuterii Sotheby od razu zauważyła wyjątkowy krój.

Diament ma geometryczny wzór w jodełkę, który musiał odbijać światło w zupełnie inny sposób niż dzisiejsze diamenty. Świecą mniej jasno, z cieplejszym blaskiem niż współczesny blask diamentów. „Przy starym stylu cięcia, starym kształcie, światło nie odbija się tak bardzo, jak przy nowoczesnym cięciu kamienia” - wyjaśnia Wyndham. Po potwierdzeniu autentyczności diamentu kobieta postanowiła wystawić go na aukcji.

Pierwotny koszt pierścionka miał wynosić około 350 000 funtów, ale kiedy diament trafił na aukcję, właścicielka znów miała szczęście. Nie mogła sobie nawet wyobrazić, że może to kosztować tyle. Na aukcji diament został sprzedany anonimowemu nabywcy za 847 000 funtów.

Jednym z powodów, dla których mógł zostać sprzedany za znacznie wyższą kwotę niż podawano, mogło być to, że jeden z ekspertów od klejnotów uważał, że kamień należał do kogoś ważnego. Tak czy inaczej Brytyjka, która nosiła pierścionek od ponad 30 lat, dokonała najbardziej dochodowego zakupu na pchlim targu w swoim życiu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA NIEKORZYSTNA DLA WIELU SENIORÓW? CHODZI O PROGRAM 500 PLUS DLA EMERYTÓW! WIELE OSÓB MOŻE STRACIĆ PIENIĄDZE! SĄ POWODY DO NIEPOKOJU

O tym się mówi na świecie: WPŁYW DŹWIĘKU BICIA SERCA NA PŁACZ NOWORODKA. TE INFORMACJE MOGĄ ZASKOCZYĆ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH RODZICÓW I DZIADKÓW